Realizacja projektu „Wdrożenie do produkcji innowacyjnych, wysokowytrzymałych odlewów ciśnieniowych ze stopów aluminium do zastosowań w układach zawieszenia samochodów osobowych, w tym elektrycznych”

LENAAL Sp. z o.o. Sp. k. realizuje projekt współfinasowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 „Wdrożenie do produkcji innowacyjnych, wysokowytrzymałych odlewów ciśnieniowych ze stopów aluminium do zastosowań w układach zawieszenia samochodów osobowych, w tym elektrycznych”.

Celem projektu jest zwiększenie konkurencyjności firmy LENAAL Sp. z o.o. Sp. k. na rynku międzynarodowym poprzez wdrożenie korpusów zawieszenia dla branży motoryzacyjnej. Opracowana proekologiczna technologia wytwarzania wysokowytrzymałych i materiałooszczędnych aluminiowych odlewów o podwyższonych parametrach eksploatacji będzie miała wpływ na końcowe produkty podnosząc ich jakość i trwałość.

Jako LENAAL staramy się zgodnie z przyjętą strategią rozwoju ograniczać negatywny wpływ swojej działalności na środowisko, dlatego stawiamy na inwestycje w nowoczesne, ekologiczne technologie oraz ciągłe doskonalenie procesów produkcyjnych. W ramach realizowanego projektu zakupiliśmy najnowsze dostępne na rynku maszyny:
– Maszynę odlewniczą o sile zwarcia 900 ton marki Bühler Group Die Casting
– Maszynę obróbczą CNC 4-wrzecionową marki SW – Schwäbische Werkzeugmaschinen

Wymagająca branża e-mobility oczekuje odlewów spełniających wysokie wymogi tolerancji wymiarowych przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wytrzymałości produktu, a dzięki zakupom nowych urządzeń jesteśmy w stanie spełnić te wymagania.

Oferta produktowa do pobrania.