Wykorzystujemy 4 standardowe ciśnieniowe stopy aluminium i 1 stop cynku, w które zaopatrujemy się wyłącznie u sprawdzonych polskich i europejskich producentów stopów.

Zastosowanie nowoczesnych pieców topialnych zapewnia wysoką jakość ciekłego stopu przy jednoczesnym niskim zużyciu energii i ograniczonym negatywnym oddziaływaniu na środowisko.

Stała jakość stopów zapewniana jest przez regularne analizy spektrometryczne podczas kontroli wejściowej materiałów oraz podczas procesu produkcji.

ALUMINIUM

W naszej odlewni wykorzystujemy standardowo następujące stopy aluminium 43400, 44300, 46000, 47100 wg EN 1676.

Przy szczególnie wysokich wymaganiach dotyczących wytrzymałości na rozciąganie i wydłużenia stosujemy stop Silafont-36. Poprzez poddanie odlewu wykonanego z tego stopu obróbce termicznej uzyskujemy możliwość osiągnięcia wytrzymałości na rozciągnie w zakresie Rm 240-350 Mpa i poprawy wydłużenia z 1% do 5-10%. Pozwala to na zmniejszenie masy odlewu przy jednoczesnym zachowaniu lub nawet poprawie jego parametrów mechanicznych.

CYNK

Stopy cynku uważane się za najłatwiejsze do odlewania i zwykle zapewniają dłuższą żywotność narzędzi w porównaniu ze stopami aluminium. Ta kombinacja powoduje, że odlewy cynkowe są bardzo ekonomiczne w produkcji.

Standardowym wykorzystywanym przez nas stopem cynku jest ZL0410 (ZAMAK5) wg EN 1774.

 

Poniżej znajdziecie Państwo link do tabeli prezentującej podstawowe własności stopów wykorzystywanych w LENAAL.

Własności stopów

Ciśnieniowe odlewnictwo aluminium i cynku

Skontaktuj się z nami